17 stycznia 2019

W życie weszły przepisy, które - zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów - rewolucjonizują sposób przesyłania sprawozdań finansowych. Stworzyliśmy aplikację, która pomoże w tworzeniu, zarządzaniu i przesyłaniu sprawozdań finansowych. Weź udział w webinarze i dowiedz się, jak działa program Comarch e-Sprawozdania!

Podczas webinaru dowiesz się:

  • co zmieniło się w przepisach prawa w obszarze przesyłania rocznych sprawozdań finansowych i jakie obowiązki niosą ze sobą te zmiany;
  • jaką rolę w Twojej firmie może pełnić program Comarch e-Sprawozdania;
  • w jaki sposób stworzyć i wysłać sprawozdania finansowe;
  • jak wykorzystać dane z systemu ERP do wygenerowania e-Sprawozdania.

17 stycznia 2019, godzina 11:00

Podczas szkolenia dostępny będzie czat!

Dowiedz się więcej o aplikacji Comarch e-Sprawozdania

 

Prelegenci: 

Paweł Krupa, Konsultant ds. rozwiązań biznesowych, Comarch SA

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Doświadczenie zdobywał w spółkach audytowych, w których zajmował się badaniem sprawozdań finansowych firm z różnych branż. Zdobytą wcześniej wiedzę dotyczącą procesów zachodzących w przedsiębiorstwach wykorzystuje podczas prezentacji i spotkań z obecnymi i potencjalnymi klientami systemu Comarch ERP XL (głównie w zakresie księgowości).

 

 

 

 

 

O webinarze

Do tej pory sprawozdania finansowe sporządzane były w formie papierowej i ręcznie podpisywane przez cały zarząd. Następnie wraz z innymi niezbędnymi dokumentami były przesyłane do Krajowego Rejestru Sądowego oraz odpowiedniego Urzędu Skarbowego. 

Teraz cały proces składania sprawozdań finansowych zostaje zdigitalizowany, a aplikacja Comarch e-Sprawozdania będzie go wspierać - będzie służyć nie tylko do tworzenia sprawozdań, ale też pełnić rolę centrum zarządzania dokumentacją sprawozdawczości finansowej w firmie.

Poznaj nowe narzędzie IT, które stworzyliśmy, aby tworzenie, przesyłanie i zarządzanie sprawozdaniami finansowymi było przejrzyste i proste!

Podczas webinaru opowiemy i pokażemy w praktyce (na żywo w aplikacji), jakie funkcjonalności kryje Comarch e-Sprawozdania.

Oto lista możliwości tego programu:

  • integracja z danymi zawartymi w systemach Comarch ERP (m.in. pobieranie informacji liczbowych z zestawień księgowych);
  • przygotowanie sprawozdania w oparciu o rok poprzedni;
  • przygotowanie i przesyłanie innych dokumentów związanych ze sprawozdawczością finansową (np. sprawozdanie z badania Biegłego Rewidenta);
  • zarządzanie wieloma podpisami elektronicznymi pod sprawozdaniem;
  • łatwy dostęp do sprawozdań finansowych z lat poprzednich;
  • możliwość współpracy z innymi systemami klasy ERP.

Comarch e-Sprawozdania dla biur rachunkowych

Zmiany w przepisach to dla biur rachunkowych okazje na pozyskanie nowych klientów – firmy chętnie szukają pomocy w spełnieniu nowych prawnych obowiązków.

Aplikacja Comarch e-Sprawozdania jest dostępna także dla Twojego biura rachunkowego! Program, który spełnia wymogi stawiane przez ustawodawcę w zakresie e-sprawozdań finansowych, wsparliśmy dodatkowo takimi funkcjonalnościami jak walidator pliku XML, możliwość dodania nowych pozycji/linii do zestawień, przygotowanie e-sprawozdania finansowego w oparciu o rok poprzedni czy możliwość tworzenia paczek sprawozdawczych.

Dzięki temu Twoje biuro rachunkowe będzie mogło w łatwy sposób tworzyć e-sprawozdania finansowe oraz zarządzać całą dokumentacją sprawozdawczą we wszystkich firmach, które obsługujesz. Zarejestruj się na webinar i zobacz, jak to działa. 

Wideo